Nejen pro všechny nadšence, kteří mají rádi čísla, jsme připravili exkluzivní jízdu statikami vozidel pojištěných u Pillow. Chcete vědět, která auta pojišťujeme a kolik najedou? Na následujících několika řádcích se vše dozvíte.

Kolik vozidel si zvolilo Pillow?

Ke konci roku 2023 mělo u nás sjednáno povinné ručení 172 tisíc vozidel, tedy téměř 2 % všech vozů na silnicích. K tomu ještě můžeme přihodit několik tisíc vozů, které se pojistily bez povinného ručení. Unikátní konstrukce polštářového krytí totiž funguje jako stavebnice, takže si každý klient může pojistit právě to, co potřebuje.

Naprostou většinu, konkrétně 79 %, tvoří osobní auta. Na rozdíl od konkurence nemáme v nabídce pojištění flotil ani leasingů, což nám umožňuje vytvářet velmi zdravé portfolio pojištěných vozidel. Osobáky doplňuje 17 % motorek a 3 % vozíků. Pokud to posčítáme, jsme už téměř hotoví. Na autobusy, náklaďáky, traktory a další u nás připadá dohromady jen 1 % pojištěných.

Jaké značky aut Pillow pojišťuje?

Pokud se podíváme detailněji na pojištěná osobní auta, není asi velkým překvapením, že vedou škodovky, je jich dokonce více než čtvrtina. Další značky můžete vidět v tabulce:

Nejčastěji pojišťovaná auta u Pillow
Škoda 25,5 %
Volkswagen 9,8 %
Ford 8,2 %
Renault 5,0 %
Hyundai 4,5 %
Peugeot 4,4 %
BMW 4,0 %
Citroën 3,8 %
Toyota 3,3 %
Opel 3,2 %
Ostatní 28,3 %

Chodí k nám ale i majitelé jiných značek. Pojištěno máme aktuálně i 65 vozů Tesla, 45 Cadillaců a shodně pět Corvette a pět Trabantů.

A co další statistiky osobních vozidel?

Co se týče paliva, o malý kousek u nás vedou benzíňáky. Mají podíl 49,4 %, zatímco nafťáků máme 48,8 %. O zbylých 1,8 % se dělí plyn a elektřina.

Pillow pojišťovna je ve srovnání s ostatními hráči na trhu zatím jen krátce, ale to neznamená, že bychom nedovedli pojistit i veterány. Naopak, Pillow pojištění s cenou podle nájezdu kilometrů zaujalo již mnoho set těchto historických skvostů, které většinou jezdí málo, a tak u nás mají nízkou cenu pojištění. Nejstarším z nich je aktuálně Audi z roku 1933. Průměrné stáří pojištěných osobních aut je u nás 14,87 roku (na trhu přesahuje 16 let) a nejvíce pojištěných vozidel pochází z roku 2008.

Kolik auta najedou?

Jak už jsme psali výše, naše polštářové pojištění je výhodné především pro auta, která jezdí málo. Čím méně totiž jezdí, tím méně platí. Pokud se podíváme mezi osobní vozy, tak celých 79 % jich má nájezd do 10 000 km ročně. Z toho je vidět, že polštářové pojištění podle ujetých kilometrů si své cílové zákazníky nalézá přesně tam, kde je hledat chce. Je vhodné pro všechny, kteří jezdí málo, protože ti platí až o 35 % méně, než by zaplatili u pojišťoven, které nájezd nevyužívají. Jsme rádi, že klienti naše pojištění oceňují a věříme, že tomu tak bude i nadále.